УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
НАСЕЛЕННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПО
ДНІПРОВСЬКОМУ РАЙОНУ

69096,м.Запорiжжя,бульвар Вiнтера 14

Ми у соц. мережах

Ми у громадських мережах

Верховна рада України

Офіційний Веб-портал

Кабінет Міністрів України

Офіційний Веб-портал

Міністерство соціальної політики

Офіційний Веб-портал

Запорізька міська рада

Офіційний Веб-портал

Районна адміністрація по Дніпровському району

Офіційний Веб-портал

Калькулятор Субсідій

Офіційний Веб-портал

< Державні допомоги

Допомога при усиновленні дитини

Допомога    при    усиновленні    дитини    призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території  та  усиновив  дитину  з  числа  дітей-сиріт  або дітей, позбавлених  батьківського  піклування  (якщо   усиновлювачами   є подружжя – одному з них на їх розсуд).

Для  призначення допомоги при усиновленні дитини до органів соціального    захисту    населення,    за    умови    пред’явлення паспорта або іншого документа,  що посвідчує особу, подаються такі документи:

1) заява  усиновлювача  (якщо  усиновлювачами  є  подружжя  – одного   з   них),   що   складається   за   формою,  затвердженою Мінсоцполітики;
2) копія свідоцтва про народження дитини,  виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення  змін  до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;
3) копія рішення суду про усиновлення дитини.

      У разі смерті дитини до  прийняття  рішення  про  призначення допомоги при усиновленні дитини така допомога не виплачується.
Допомога  при  усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців  з  дня  набрання  законної  сили рішенням про усиновлення дитини.
Допомога при усиновленні дитини призначається особам, які усиновили дитину після 1 січня 2009 року,  незалежно від одержання на дитину інших видів допомоги.
Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину у  розмірі  та  в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні  дитини,  на  дату  набрання законної сили рішенням про усиновлення.

 Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється у разі:

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
– нецільового використання  коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для  повноцінного  утримання  та  виховання дитини;
– відібрання дитини   в  отримувача  допомоги  без  позбавлення батьківських прав;
– смерті дитини або отримувача допомоги;
–  перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі  за рішенням суду;
– скасування рішення  про  усиновлення дитини або визнання його недійсним;
– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання.

Виплата допомоги  при  усиновленні  дитини  припиняється   за рішенням  органу,  який призначив допомогу,  прийнятим на підставі пропозицій служби у справах  дітей,  а  у  разі  смерті  дитини  – повідомлення державного органу реєстрації актів цивільного стану з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.

Виплата допомоги  при усиновленні дитини поновлюється у разі, коли   передбачені  абзацами  четвертим  –  десятим  цього  пункту підстави  змінилися  та  особа,  що  фактично  здійснює  догляд за дитиною   (якщо усиновлювачами   є   подружжя),  звернулася  про поновлення  виплати допомоги при усиновленні дитини протягом шести місяців після припинення її виплати.