УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
НАСЕЛЕННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПО
ДНІПРОВСЬКОМУ РАЙОНУ

69096,м.Запорiжжя,бульвар Вiнтера 14

Ми у соц. мережах

Ми у громадських мережах

Верховна рада України

Офіційний Веб-портал

Кабінет Міністрів України

Офіційний Веб-портал

Міністерство соціальної політики

Офіційний Веб-портал

Запорізька міська рада

Офіційний Веб-портал

Районна адміністрація по Дніпровському району

Офіційний Веб-портал

Калькулятор Субсідій

Офіційний Веб-портал

< Санаторно-курортне оздоровлення та комплексна реабілітація

Порядок проведення санаторно-курортного оздоровлення

Для одержання санаторно-курортної путівки особи повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Путівки видаються особам відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.

Перелік документів для взяття на облік:

Оздоровлення ветеранів війни

Оздоровлення здійснюється за путівками Міністерства соціальної політики України та за рахунок коштів місцевого бюджету шляхом укладення тристоронніх  договорів ( особа- санаторно-курортний заклад-районне управління соціального захисту).

Право на щорічне оздоровлення мають інваліди війни та учасники бойових дій.

Учасники війни, сім’ї  загиблих (померлих) ветеранів війни та жертви нацистських переслідувань мають право на отримання  безоплатної  санаторно-курортної  путівки один раз на два роки.

Оздоровлення постраждалих від Чорнобильської катастрофи

Безоплатне забезпечення путівками проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Постраждала особа має право вільного вибору санаторно-курортного закладу та, за бажанням, здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів, у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі. Чинним законодавством передбачено укладання тристоронньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення.

За бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, яка встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та діти, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи , мають право на безоплатне оздоровлення шляхом безготівкового перерахування  санаторно-курортним  закладам   та закладам  відпочинку  щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівки. Доплата за надання додаткових послуг на лікування здійснюється за рахунок власних коштів ( у разі недостатності суми грошової допомоги, яка визначена в розмірі середньої вартості путівки по Україні).

ОЗДОРОВЛЕННЯ  ОСІІБ   З  ІНВАЛІДНІСТЮ

Забезпечення путівками інвалідів загального захворювання, з дитинства та з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку  та осіб, що супроводжують інвалідів І групи, здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених тристоронніх договорів (особа-управління-санаторно-курортний заклад),  згідно черги.

Оздоровлення постраждалих від АТО

Учасники бойових дій  АТО та постраждалі учасники Революції Гідності мають право на щорічне безоплатне оздоровлення та право вільного вибору санаторно-курортного закладу.  Чинним законодавством передбачено укладання тристоронньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення.

Крім санаторно-курортного оздоровлення  учасники бойових дій АТО, члени їх сімей та члени сімей загиблих(померлих) таких осіб та постраждалі учасники Революції Гідності мають право на отримання послуг з психологічної   реабілітації.

Заяви з необхідними документами ( копія посвідчення особи, копія довідки про безпосередню участь в АТО, копія св-ва про шлюб, засвідчені підписом особи)  приймаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі ( через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів  місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Заяви з необхідними документами також приймаються посадовими особами центру надання адміністративних послуг.

Отримувач послуг несе відповідальність за достовірність даних, що містяться у поданих документах. Подання документів, що містять завідома неправдиві дані, є підставою для відмови особі у реєстрації заяви.

Оздоровлення ветеранів праці та дітей війни

забезпечуються санаторно-курортними путівками в рамках обласної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки.